Rīgas pašvaldības finansētajā jauno uzņēmēju apmācību programmā sestdien, 28. novembrī, norisinājās “Lāča miga” jeb programmas pirmās kārtas Latvijā dalībnieku ideju prezentācijas. Kopumā “ceļazīmi” sešu dienu apmācībām Kembridžā (Lielbritānijā), kas notiks, visticamāk, pavasarī, saņēma 24 programmas dalībnieki.
Dalībniekus vērtēja žūrija, kurā darbojās Latvijas un ārvalstu eksperti, apmācību programmas mentori, kā arī iepriekšējo gadu dalībnieki – nu jau uzņēmēji.
No visām programmas laikā attīstītajām idejām visaugstāko novērtējumu ieguva Mišelas Šehurinas biznesa ideja “Batwatex” – ilgtspējīga vegāna āda no kartupeļu lakstiem un kaņepju šķiedras. Materiāls ir krāsots ar dabīgām krāsvielām un to var izmantot, lai ražotu apavus, somas, aksesuārus, automašīnu sēdekļus un mēbeļu priekšmetus.
Jau ziņots, ka kopumā Rīgas pašvaldības finansētajā jauno uzņēmēju apmācības programmā šogad pieteicās 88 interesenti, no kuriem apmācībām Latvijas modulī tika atlasīti 50. Savukārt uz Kembridžu dosies 24.
Viens no žūrijas locekļiem biznesa treneris, jaunuzņēmumu mentors Aivars Līpenītis pēc “Lāča migas” pasākuma iedrošināja jaunos uzņēmējus: “Paldies visiem, kas bija iesaistīti attālinātās nometnes norisēs. Liela enerģijas plūsma! Visiem jaunajiem uzņēmējiem – izturību! Un nemēģiniet izveidot perfektu produktu, lai ietu tirgū un iegūtu pirmo lietotāju atgriezenisko saiti. Dariet to nekavējoties un uzklausiet klientu atsauksmes. Izbaudiet!”
Savukārt biedrības “CONNECT Latvija” programmas organizators Elmārs Baltiņš pateicās visiem par dalību: “Visi, kas piedalījās apmācību programmas Rīgas modulī un noslēguma “Lāča migas” pasākumā, ir devuši savu ieguldījumu un paši kļuvuši par daļu šī šķietami grūti aptveramā formulējuma – inovāciju ekosistēmas. Esot iekšā programmas darbā, tas kļūst izprotams.”
Programmu jau sesto gadu īsteno biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar uzņēmējdarbības vēstnieku, profesoru Alanu Barelu un Anglia Ruskin University Kembridžā. Līdz šim programmu absolvējuši 109 dalībnieki un vismaz 10 no viņiem pēc programmas norises ir izveidojuši savus uzņēmumus. Savukārt daudzi citi absolventi ir izveidojuši saviem esošajiem uzņēmumiem jaunu stratēģiju vai būtiski mainījuši karjeru. Programmas galvenais partneris ir Rīgas pašvaldība.
Mācībspēkus un mentorus programmā iesaista sadarbības augstskolas: Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Stockholm School of Economics in Riga un Ventspils Augstskola.