Lai popularizētu interešu izglītības pedagogu labo praksi, sekmētu mūsdienīgu, daudzveidīgu un inovatīvu interešu izglītības mācību metožu pilnveidi, veicinot metodisko materiālu izstrādi, jau vairāk nekā 10 gadus Rīgā norisinās Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības pedagogu metodisko materiālu skate. Pagājušajā nedēļā norisinājās skates dalībnieku darbu prezentācijas.
“Kopumā skates dalībnieki apliecināja augstu profesionalitāti, spēju sekot mūsdienu tendencēm un veiksmīgi tās integrēt mācību procesā. Žūriju kārtējo reizi pārsteidza interešu izglītības skolotāju radošums un inovatīva pieeja, kas apvienoja gan ilggadējo apkopoto pieeju un tradicionālās metodes jaunā skatījumā, gan pilnīgi jaunus risinājumus, kas balstīti uz mūsdienu tehnoloģijām un aktuālajām izglītības tendencēm,” par skati iespaidos dalījās Izglītības, kultūras un sporta departamenta interešu izglītības programmu vadītāja Inga Sidorčika-Boboviča.
Šogad skatei iesniegti 33 darbi no 41 autora, pārstāvot 11 izglītības iestādes. Daudzos darbos uzmanība tika pievērsta starpdisciplinārai pieejai, apvienojot vairākās jomas, piemēram zinātni, tehnoloģijas, mākslu un matemātiku, kā arī jaunas atrastas sadarbības formas starp skolām un interešu izglītības iestādēm, tādējādi padarot mācību procesu vēl interesantāku un saistošāku audzēkņiem.
Rīgas Interešu izglītības metodisko materiālu skates darbu prezentācijas norisinājās 23. un 24. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrā.
Savā pieredzē dalījās skolotāji no Rīgas Bērnu un jauniešu centriem: “Altona”, “Auseklis”, "Daugmale", ”Laimīte”, “Praktiskā estētikas skola”, “Rīgas Skolēnu pils”, Rīgas Jauno tehniķu centra, Rīgas Tehniskās jaunrades nama “Annas 2”, kā arī Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas, Rīgas Dārzciema vidusskolas un Rīgas 45.vidusskolas. Darbi tika iesniegti STEM, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas, mūsdienu un tautas dejas, sporta un fizisko aktivitāšu, mūzikas, sociālās un pilsoniskās jomās.
Skates dalībnieku prezentācijas vērtēja:
- Jaņa Rozentāla Mākslas skolas izglītības metodiķe un pasniedzēja Patrīcija Brekte-Pannetjē;
- Biedrības “ZINIS” valdes priekšsēdētāja, Latvijas augstskolu pasniedzēja Vita Brakovska,
- Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes Interešu un sporta izglītības nodaļas interešu izglītības programmu vadītāja Inga Sidorčika-Boboviča;
- Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa.
Līdztekus vērtēšanas komisijai darbus vērtēja arī attiecīgo jomu speciālisti no Rīgas interešu izglītības metodiskā centra, kā arī pieaicinātie eksperti no Valsts nozīmes interešu izglītības iestādēm: Rīgas jauno tehniķu centra un Rīgas Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” : Līga Baņķiere, Marina Lučko, Arta Grīna, Ivetta Tamane, Ineta Bērziņa, Santa Vancāne, Ilze Herberga, Ilze Rimicāne, Kristīne Mičule, Krista Vējiņa, Egmonts Pavlovskis un Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte – valsts metodiķe vispārējā izglītībā sporta un veselības jautājumos Gita Pērkone.
Līdztekus dalībai skatē dalībniekiem un atbalstītājiem bija lieliska iespēja piedalīties RTU konferencē “STEAM: tehnoloģiju un radošuma simbioze” un uzzināt par aktualitātēm tehnoloģiju jomā, kas var būt noderīgas ikdienas darbā.
Uzklausot skolotāju pieredzes stāstus radošā gaisotnē, visi klātesošie varēja pārliecināties, ka ikviena skates dalībnieka darbs interešu izglītībā ir sirds lieta.
“Vēlos pateikties skates organizatoriem un žūrijas komisijas komandai par Ķīpsalā skolotājiem sagādātajiem svētkiem! Tik daudz skaistu, labu un motivējošu vārdu tika veltīts skolotājiem par viņu veikto metodisko darbu un prezentāciju! Arī patīkamā atmosfēra, ko atzīmēja paši skolotāji, radīja svētku noskaņu. Es, kā skatītāja un klausītāja, arī baudīju svētkus divu dienu garumā! Paldies!” teica Rīgas bērnu un jauniešu centra "Laimīte" izglītības metodiķe Līga Liepiņa.
Noslēgumā tiks paziņoti skates laureāti - trīs darbu autori, kuri kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu un labākie darbi kategorijās: metodiskā izstrādne, mācību līdzeklis, mācību, audzināšanas vai organizatoriskā darba atbalsta materiāls, mācību satura “Skola 2030” integrēšana interešu izglītībā, STEM joma interešu izglītībā, inovatīvie mācību līdzekļi un rīki interešu izglītībā, kā arī skatītāju simpātija un speciālās balvas.
Rīgas interešu izglītības metodisko materiālu skates apbalvošanas pasākums norisināsies 4. decembrī plkst. 18.00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”, Amatu ielā 5 uz kuru tiek aicināti visi skates dalībnieki, to iestāžu vadītāji, izglītības metodiķi un atbalstītāji.
Metodisko izstrādņu skate ir lieliska platforma pedagogu savstarpējai pieredzes apmaiņai, kuras ietvaros pedagogi ne tikai demonstrē savas zināšanas un dalās ar praksē pārbaudītiem risinājumiem, metodēm un inovatīvām darba pieejām, bet gūst arī jaunas zināšanas, pilnveido prezentēšanas prasmes un iedvesmojas no citiem kolēģiem, kas dod jaunu skatījumu un idejas turpmākajam darbam.
Rīgas metodisko izstrādņu skate ir apliecinājums tam, ka katra pedagoga aizrautība un radošais ieguldījums ir nozīmīgs solis ceļā uz daudzveidīgu un kvalitatīvu interešu izglītību, radot jaunas iespējas interešu izglītības skolotāju izaugsmē.
Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv.