Lai veicinātu mobilitātes inovāciju un ideju izstrādi un attīstību ar augstu potenciālu un pievienoto vērtību, vairākās Rīgas vietās novembrī izveidoti mobilitātes pilotprojekti - prototipi, kurus plānots izmēģināt pilsētvidē.
“Priecājos, ka Rīga kļūst par vidi jaunām idejām un risinājumiem. Tagad reālā vidē tiks izmēģināti prototipi, kas var kļūt par pamatu investoru piesaistei un tālākai izplatībai pilsētā. Tos varēs izmantot pilsētvides uzlabošanai, piesārņojuma mazināšanai, starppilsētu konkurētspējas uzlabošanai un iedzīvotāju dzīves līmeņa celšanai Lai iegūtu maksimāli labākos rezultātus, gaidīsim atgriezenisko saiti no iedzīvotājiem – atsauksmes un ierosinājumus,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.
Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta iniciatīvas “EIT Urban Mobility” gaitā sadarbībā ar Rīgas domi, biedrību VEFRESH un Elektronikas un Datorzinātņu institūtu tiek īstenots projekts “Pilsētas mobilitātes inkubatora programmas organizēšana Rīgā”, kura gaitā sešas komandas radījušas idejas un izstrādājušas to prototipus.
- Komanda “Mikropoint” Zemitāna laukumā izveidojusi jaunu mobilitātes punktu, kas apvieno novietni elektroskūteriem un velosipēdiem, mini velosipēdu darbnīcu un soliņu vienuviet. Risinājums paredz papildināt pārvietošanās līdzekļu spektru Teikas apkaimē, tādējādi uzlabojot mobilitātes tīklu ar videi draudzīgiem transporta līdzekļiem. Projekta mērķis ir iesaistīt Rīgas pilsētas pašvaldību mobilitātes inovāciju izstrādē un atbalstīt idejas ar augstu potenciālu un pievienoto vērtību, sekmējot prototipu testēšanu pilsētvidē.
- Komanda “getUgo” piedāvā ar teleoperāciju programmatūras un aparatūras platformu attālināti vadīt autonomus transportlīdzekļus, mašīnas un citas ierīces. Trešdien, 10. novembrī, Teikas apkaimes ielās plānots izmēģinājuma brauciens.
- Komanda “E-Stop” piedāvā risinājumu personīgo elektrisko skrejriteņu uzglabāšanai un uzlādei, kas uzstādīts pie tirdzniecības centra “Alfa”.
- Komanda “Electrify” rosina veicināt elektromobilitāti, piedāvājot elektriskus mikrobusus pasažieru pārvadāšanai. Šī iecere vēl ir izstrādes stadijā.
- Komanda “Velorūme” piedāvā velonovietni jeb garāžu velosipēdu uzglabāšanai vienas automašīnas stāvvietas lielumā. Šis prototips ir uzstādīts Brīvības gatvē 290.
- Komanda “Simplecharge” rosina izmantot ielu apgaismojuma stabus elektrisko transportlīdzekļu uzlādei. Plānots, ka prototipi tiks izveidoti Apuzes ielā.
Projekta īstenošana tika sākta ar 48 stundu mobilitātes hakatonu aprīlī, kam sekoja vasaras inkubatora programma. Tā norisinājās desmit nedēļu garumā, kurā komandas strādāja pie sava mobilitātes risinājuma prototipa izveides.
Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.