Uzraksts Pilsētas pļava

Ar talku pie Juglas Strazdupītes svētdien, 8. oktobrī, plkst. 11.00 Latvijas Dabas fonds sāk šī rudens pilsētas pļavu talkas, kuru laikā Rīgā tiks ierīkotas astoņas jaunas savvaļas augu saliņas.

Galvaspilsētā šobrīd ir jau 36 pilsētas pļavas, kas veidotas sadarbībā ar Rīgas domi un apkaimju biedrībām – pļavu karte.

Pilsētas pļavas Rīgā Latvijas Dabas fonds veido jau trešo gadu, augiem piemērotās un iedzīvotāju izvēlētās teritorijās iesējot Latvijas dabiskajās pļavās ievāktas pļavas augu sēklas. Šogad Latvijas Dabas fonda kampaņas “Darām pļavu kopā!” laikā sēklas tika ievāktas visā Latvijā, bet daļu no sēklām pļavu eksperti ieguva Rūdolfa Blaumaņa dzimtās mājas “Braku” pļavās. Katrai pļavu teritorijai tiek izstrādāts apsaimniekošanas plāns, kas ir atbilstošs attiecīgās vietas apstākļiem un augu kopumam. Talkas laikā tiek sagatavota teritorijas augsne un tajā iestrādātas pļavas augu sēklas, kurām pats piemērotākais sēšanas laiks ir tieši rudens.

“Laikā, kad dabas daudzveidība samazinās mūsu acu priekšā, cilvēkiem ir jārīkojas, lai saglabātu pļavas un pļavu augus. Pilsētas pļavas ir viens no veidiem, kā to darīt. Turklāt savvaļas augu oāzes pilsētvidē dod arī citus vērtīgus labumus - gan vietu apputeksnētājiem, gan iespēju pilsētniekiem iepazīt pļavas augus un pļavas kā ekosistēmas attīstības ciklu,” stāsta pilsētas pļavu projekta vadītāja, Latvijas Dabas fonda botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova.

Šoruden pilsētas pļavu talkas notiks arī 21. oktobrī Maskavas forštatē, kur tiks veidota Siena tirgus pļava, 22. oktobrī, kad taps pļava pie Slāvu tilta rotācijas apļa, bet 28. oktobrī iesēs Purvciema pļavu. Uz pļavu talkām tām aicināti visi interesenti.

Tāpat Latvijas Dabas fonds oktobrī veidos pļavas sadarbībā ar vairākām organizācijām – Rīgas jauno tehniķu centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku, LU Bioloģijas fakultāti, biedrību “Mozaīka”.

Pilsētas pļavas tiek veidotas Latvijas Dabas fonda projektā “urbanLIFEcircles” ar mērķi saglabāt, pilnveidot un ilgtspējīgi apsaimniekot zaļo infrastruktūru pilsētās, palielināt bioloģisko daudzveidību, atjaunot un uzlabot ekosistēmu savienojamību un veselību, kā arī sniegt iedzīvotājiem jaunas atpūtas zonas. Projektu “urbanLIFEcircles” īsteno Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, Tartu pašvaldību un Orhūsas pašvaldību, kā arī vairākiem partneriem no Igaunijas. Projektu finansē ES LIFE programma, Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts norisināsies līdz 2027. gadam.

 

Papildu informācija: Liene Brizga-Kalniņa Komunikācijas vadītāja Latvijas Dabas fonds, e-pasts: liene.brizga@ldf.lv

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.