Oktobra beigās Rīgas pašvaldība uzņems starptautisko tradīcijas arhīvu konferenci “Tradicionālās kultūras arhīvi: 100 + 10” (“Archives of Traditional Culture: 100+10”), par to šonedēļ kopīgā memorandā vienojās Rīgas vicemēre Linda Ozola un konferences rīkotājas Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore Dr. philol. Eva Eglāja-Kristsone un Latviešu folkloras krātuves vadītāja Dr. philol. Rita Grīnvalde.
“Būsim gandarīti Rīgas domē starptautiskā konferencē uzņemt vadošos folkloras un arhīvu pētniekus no visas pasaules, tādā veidā gan izrādot cieņu mūsu pamatvērtībām – tradicionālajai kultūrai, gan arī demonstrējot to, ka Rīga ir unikāla kultūrvēsturisko notikumu un tradīciju glabāšanas citadele ar savu īpašo stāstu un vērtību. Šādi vēlamies veicināt arī Rīgas atpazīstamību zinātnieku vidū, kā pilsēta, kurā pēta, saglabā un novērtē tradicionālās kultūras mantojumu,” uzsvēra L. Ozola.
Tikšanās laikā puses pārrunāja starptautiskās sadarbības aspektus un šīs konferences tvērumu, kas ir saistošs un svarīgs Rīgai ne vien kā Latvijas, bet arī latviešu tradicionālās kultūras galvaspilsētai. Konferenci atbalsta arī Rīgas domes deputāts un Kultūras komisijas vadītājs Dāvis Stalts, kurš rosinājis iedibināt šādu sadarbību un bruģēt ceļu nopietnam nākotnes kopdarbam tradicionālās kultūras pētniecībā.
Starptautiskā zinātniska konference “Tradicionālās kultūras arhīvi: 100 + 10” notiks Rīgā no 29. līdz 31. oktobrim. Konference ir viens no Latviešu folkloras krātuves 100. jubilejas gada pasākumiem, kurā dažādu humanitāro un sociālo zinātņu nozaru pētnieki diskutēs par tradīciju arhīvu pagātni un to nākotnes perspektīvām – aizvadītajiem 100 gadiem un nākamajiem desmit.
Konferenci rīko LU LFMI Latviešu folkloras krātuve sadarbībā ar Starptautiskās Etnoloģijas un folkloras biedrības (Société Internationale d´Ethnologie et de Folklore, SIEF) Arhīvu darba grupu un Kultūras mantojuma un īpašuma darba grupu un Rīgas domi.
Konferences apmeklētājiem tiks piedāvāti 35 referāti, kuru autori ir zinātnieki no 18 valstīm. Plenārlekciju autores ir Marina Čerņavska (Maryna Chernyavska) no Kanādas un LU LFMI pētniece Sanita Reinsone. Konferences atklāšanas dienā dalībnieki pulcēsies Rīgas domes Sēžu zālē, bet nākamajās dienās tā turpināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā. Akadēmiskā foruma kultūras programmā ir folkloras kustības vēsturei veltītas izstādes atklāšana LNB ēkas Draugu telpā (kuratori: Toms Ķencis, Aigars Lielbārdis), kā arī “Skandinieku” koncerts Rīgas pašvaldības Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”.
Konferences darba valoda ir angļu. Visas sēdes interesentiem būs skatāmas arī tiešsaistē.
Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.