Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja otrdien, 6. aprīlī, nolēma pagaidām saglabāt pašvaldības līdzdalību uzņēmumā “Rīgas serviss”, līdz tiks izveidota vienota sistēma visu pašvaldības nekustamo īpašumu apsaimniekošanai.
SIA “Rīgas serviss” izveidota 2009. gadā, reorganizējot bezpeļņas organizāciju “Stūre”. Visas sabiedrības kapitāla daļas pieder pašvaldībai un tās pamatkapitāls ir 58 928 eiro. Uzņēmums veic pašvaldības ēku inženiertīklu tehnisko apkopi un uzturēšanu, ugunsdrošības prasību nodrošināšanu, kā arī nodrošina apsardzi, ēku uzturēšanu un piegulošās teritorijas uzkopšanu.
Uzņēmuma apsaimniekošanā nodoti vairāk nekā 450 pašvaldībai piederoši un piekrītoši nekustamie īpašumi, no kuriem vairāk nekā 160 ir pirmsskolas izglītības iestādes, vairāk nekā 120 ir vispārējās izglītības iestādes, gandrīz 60 bērnu, jauniešu, kultūras centri, mākslas un mūzikas skolas un kopumā vairāk nekā 60 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkas, Rīgas sociālās aprūpes centri, Rīgas patversmes, Rīgas pašvaldības policijas struktūrvienības, kā arī administratīvās ēkas (Rīgas domes Īpašuma un Izglītības, kultūras un sporta departamenta lietotās ēkas), kā arī aptuveni 40 neapdzīvojamie un saimnieciskajai darbībai neizmantotie īpašumi un īpašumi, kurus izmanto vairāki lietotāji (nomnieki).
Līdzdalību SIA “Rīgas serviss” pārvērtēs atbilstoši Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma reformas darba grupas veiktajam apsaimniekošanas pakalpojumu iegādes modeļu izvērtējumam ne vēlāk kā līdz 2023. gada 1. janvārim.
Jau vēstīts, ka martā tika izveidota Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma reformas darba grupa, kuras darbības mērķis ir izveidot jaunu, mūsdienu situācijai atbilstošu un ekonomiski efektīvu pašvaldības īpašuma pārvaldības modeli, veicināt ēku energoefektivitāti un iekštelpu gaisa kvalitāti pilsētai piederošajos īpašumos, koordinējot visu iesaistīto pušu sadarbību, veicinot investīciju piesaisti pašvaldības nekustamajos īpašumos, un ieviešot Valsts kontroles konstatētos ieteikumus.
Darba grupas galvenie uzdevumi būs izstrādāt vienotus nekustamā īpašuma pārvaldības principus visām to pārvaldībā iesaistītajām nozarēm un vadlīnijas to piemērošanai, kā arī ieviest ar nekustamā īpašuma pārvaldību saistīto darbību izpildes uzraudzības un novērtējuma sistēmu un izstrādāt apsaimniekošanas pakalpojumu iegādes modeļus.
Darba grupa sadarbībā ar Pilsētas īpašuma komiteju arī uzraudzīs Valsts kontroles veiktās revīzijas par pilsētas pašvaldības nekustamā īpašuma pārvaldības modeli sniegto priekšlikumu ieviešanu.
Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.