Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus aktīvi atpūsties, izmantojot galvaspilsētā pieejamās oficiālās peldvietas un atpūtas zonas, kurās arī vasarā turpinās labiekārtošanas darbi.
Vairākās iedzīvotāju iecienītās sauļošanās zonās veikta smilts papildināšana. Peldvietās “Lucavsala” un “Ķīpsala” papildu smiltis piebērtas pie bērnu rotaļu konstrukcijām, pie Bābelīša un Velnezera - sauļošanās vietās, kā arī ar smiltīm papildināta Birzes ielas aktīvā atpūtas zona pie Buļļupes.
Peldvietu smilts virskārtas irdināšanas un sijāšanas darbus šogad veic daudz intensīvāk, jo pavasara vētru un lielo vēju rezultātā, smiltīs ir palielināts niedru, koka zaru u.c. organisko atkrimtu daudzums.
Peldsezonas laikā peldvietās atkritumu savākšana un izvešana tiek nodrošināta katru dienu, karstos laika apstākļos, kad palielinās atpūtnieku skaits, peldvietās atkritumu savākšanu organizē visas dienas garumā. Peldsezonā aktīvās atpūtas zonās un peldvietās izvietoti 72 biotualetes, nodrošinot arī to ikdienas apkopi.
Vecāķu peldvietā šogad uzstādīta jauna pastaigu koka laipa no Selgas ielas un Pludmales ielas pieejām, atbilstoši vides pieejamības prasībām. Vakarbuļļu peldvietā uzstādīti septiņi divpusējie pludmales soli.
Pludmalēs uzstādītas divpadsmit jaunas pārģērbšanās kabīnes: Vakarbuļļu peldvietā - sešas kabīnes, Daugavgrīvas peldvietā - četras kabīnes, Ķīpsalas peldvietā – divas kabīnes.
Lucavsalas un Daugavgrīvas peldvietās uzstādīti pārvietojamie konteineru moduļi, glābšanas dienesta darbības nodrošināšanai vasaras periodā, bet Ķīpsalas peldvietā veikta peldēšanās zonas zemūdens daļas izpēte ar mērķi nodrošināt drošu peldēšanos peldvietā.
Rīgā ir astoņas oficiālās peldvietas: jūrā - Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos; Daugavā - Rumbulā, Ķīpsalā Lucavsalā un Lucavsalas līcī, kā arī Bābelītī. Ir arī neoficiālā peldvieta Ķīšezerā, bet arī tajā, tāpat kā oficiālajās peldvietās, dežurē Rīgas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbinieki. Pagājušajā nedēļā konstatētā piesārņojuma dēļ Rumbulas peldvietā pagaidām peldēties ir aizliegts, tāpat pašvaldība neiesaka peldēties Juglas ezerā.
Oficiālajās peldvietās un sešpadsmit aktīvām atpūtas zonām piegulošajās ūdenstilpēs peldsezonas laikā tiek veikts peldūdens kvalitātes monitorings – peldūdens mikrobioloģiskā testēšana, iegūtie ūdens kvalitātes rezultāti tiek publicēti Veselības inspekcijas tīmekļvietnē.
Peldvietās ir uzstādīti informatīvie stendi, kuros norāda peldvietas robežas, glābšanas dienesta atrašanās vietu un tālruņa numuru, peldvietas apsaimniekotāja kontaktinformāciju, informāciju par drošības un sabiedriskās kārtības prasībām peldvietā, aizliegumu peldvietās ievest dzīvniekus, informatīvās zīmes ar norādi par peldvietas ūdens klasifikāciju.
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbiniekiem peldvietas ūdenī izliek peldēšanās vietas norobežojošās bojas un norobežo peldēšanās sektoru bērniem.
Divās peldvietās - Vecāķos un Vakarbuļļos – arī šogad pacelti Zilie karogi, kas apliecina vides izglītības un informācijas pieejamību, teicamu ūdens kvalitāti, apsaimniekošanas un servisa nodrošināšanu un drošību peldvietā. Kopš maija oficiālu statusu ieguvusi peldvieta Ķīpsalā.
Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.