No 3. februāra izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs aplūkojama mākslinieka Oto Holgera Ozoliņa personālizstāde “Risinājums neesošai problēmai”, kuras laikā mākslinieks nojauks robežas starp darbnīcu un izstāžu telpu, uz vietas būvējot laivu. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 19. martam.
Mākslinieks Oto Holgers Ozoliņš savā jaunākajā izstādē aicina skatītājus aizdomāties par attiecībām starp ikdienas pienākumiem un māksliniecisko izpausmi. Gan makšķerēšana, gan veļas karināšana var būt ikdienas meditācijas forma, kurā prāts bez piepūles kļūst kluss un mierīgs. Izmantojot tādus šķietami nenozīmīgus priekšmetus kā veļas knaģi un laivas koka dēļi, Oto pēta mākslinieciskās jaunrades potenciālu ikdienišķākās darbībās.
Izstāde, kas izpludina robežu starp darbnīcu un izstāžu telpu, uzdod jautājumus par brīdi, kad objekts kļūst par mākslas darbu. Vai tikai tad, kad tas tiek uzlikts uz podesta zem stikla kupola, vai jau tad, kad pie sienas tiek piestiprināta pirmā skice. Turklāt izstādes laikā mākslinieks katru dienu atradīsies uz vietas, būvējot laivu, tādējādi vēl vairāk akcentējot tēmu par ikdienas priekšmetu pārvēršanu mākslas darbā.
Tieši caur iedziļināšanos sevī mākslinieks ir jaunu ideju ierosinātājs. Tās nav nedz detalizēti skaidras, nedz nekļūdīgas, taču piedāvā jaunus veidus, kā domāt par pasauli. Caur nemitīgiem eksperimentiem tiek iegūta jauna forma. Koka knaģis no ikdienas priekšmeta kļuvis par izaicinājumu. Pretstatā nebeidzamai pilnveidei, knaģim tiek atņemta funkcija, pārvēršot to skulptūrā, līdz tas mirdz uz pjedestāla. Tikmēr dēļi, kas gulējuši darbnīcā, ieņēmuši jaunu veidolu un iezīmēti rasējumā. Līdzīga laiva piejūrā tikusi darināta jau pagājušā gadsimta sākumā, bet tagad tā tiek nomainīta un iegūst pavisam citu funkciju. Tikai tā kaut kas no esošā atšķirīgs veidojas un top par jaunu realitāti.
Oto Holgers Ozoliņš (1997) absolvējis Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, 2022. gadā ieguvis humanitāro zinātņu bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, vizuāli plastiskajā mākslā, tēlniecībā. Kopš 2018. gada piedalās grupu izstādēs un 2022. gadā sarīkoja personālizstādi “400 RĪTI” galerijā “Smilga”. Jaunais mākslinieks savā daiļradē ironiskā veidā runā par sabiedrībā aktuālām tēmām, izmantojot tēlniecības metodes.
Kuratore: Roberta Atraste
Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa", atbalsta Rīgas dome un Kokmuiža.
Darba laiks: 11.00-18.00. Pirmdienās slēgts