Viens no izcilākajiem un pieredzes bagātākajiem pūtēju orķestriem Latvijā – jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis” – svin 50 gadu jubileju un ielūdz ikvienu mūzikas mīļotāju uz krāšņu, skanīgu un atmiņu stāstiem bagātu koncertu 31. janvārī plkst. 18.00 VEF Kultūras pilī. Koncertā tiks atskaņoti “Auseklītim” radīti oriģināldarbi, pasaulslavenu simfoniskās mūzikas šedevru aranžijas, kā arī visiem labi zināmas un orķestrim mīļas melodijas. Jauniešu pūtēju orķestra “Auseklītis” dibinātājs, galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš orķestri vada un pozitīvo garu uztur visus 50 gadus.
“Orķestris ir mūsu sirdslieta, un tā ir bijis vienmēr. Pozitīvā enerģija, ko ieguldu orķestrī, vienmēr atgriežas dubultā! Šobrīd “Auseklītis” apvieno mūziķus jau trešajā paaudzē, un katra tikšanās ar tā dalībniekiem, īpaši jauniešiem, piepilda mani ar gandarījumu un reizē cerību. Esmu pārliecināts, ka “Auseklītis” turpināsies arī nākamajās paaudzēs,” ar prieku un lepnumu atklāj jauniešu pūtēju orķestra “Auseklītis” diriģents un mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš.
Gaidāmais jubilejas koncerts būs kā muzikāls ceļojums atpakaļ laikā, sniedzot iespēju klausītājiem piedzīvot skaistākos un nozīmīgākos “Auseklīša” notikumus 50 gadu garumā. Koncerts norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā orķestris izaicinās pats sevi, atskaņojot dažus no tehniski sarežģītākajiem un emocionāli piepildītākajiem skaņdarbiem, kas gadu laikā spēlēti orķestrim nozīmīgos konkursos un koncertos. Programmā Žana Sibēliusa, Džakomo Pučīni, Filipa Spārka un citu dižgaru kompozīcijas. Koncerta otrajā daļā atskaņosim 20. gadsimta džeza un populārās mūzikas šedevrus, tajā skaitā Glena Millera, Lūisa Ārmstronga, Raimonda Paula melodijas, kamēr kopīgi atskatīsimies uz skaistākajiem un atmiņā paliekošākajiem orķestra vēstures notikumiem. Koncertā orķestrim pievienosies vokālie solisti Anete Viļuma, Elīna Bičevska, Andris Ābelīte, kā arī citi īpašie viesi.
Šobrīd orķestra sastāvā ir aptuveni 50 dalībnieki, bet kopējais dalībnieku skaits, kas spēlējis šajā orķestrī, ir vairāk nekā pustūkstotis. Daži orķestra dalībnieki tajā muzicē turpat 30 gadus un uzskata, ka šī bijusi vienreizēja pieredze ne tikai kā mūziķiem, bet arī sevis pilnveidošanā. Jauniešu pūtēju orķestrī “Auseklītis” savulaik spēlējuši daudzi Latvijā un ārzemēs pazīstami mūziķi. Šobrīd nu jau ikvienā Latvijas profesionālajā pūtēju orķestrī ir sastopami vairāki Rīgas 6. vidusskolas absolventi un “Auseklīša” dalībnieki.
Jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis” dibināts 1975. gadā, kad Haralds Bārzdiņš, toreiz jaunais un iedvesmas pilnais mūzikas students, uzdrošinājās pieņemt izaicinājumu – atjaunot Rīgas 6. vidusskolas pūtēju orķestri. Ar lielu apņēmību divu gadu laikā tika izveidots orķestra kolektīvs, kura dalībnieki sākotnēji spēlēja estrādes melodijas un mūziku dažādiem svētkiem. “Auseklītis” gadu gaitā ir kļuvis par vienu no vadošajiem pūtēju orķestriem Latvijā, kas ar savu aizrautību un mīlestību pret mūziku pārsteidz klausītājus arī ārpus valsts robežām. Orķestris savu meistarību ir apliecinājis ar godalgotām vietām konkursos Latvijā, Austrijā, Vācijā, Somijā, Beļģijā, Šveicē un citur. Ne mazāk nozīmīgas ir regulārās koncerttūres dažādās Latvijas pilsētās un dalība Dziesmu un deju svētkos – “Auseklītim” ir bijis gods būt par daudzu Dziesmu un deju svētku laureātu.
Nemainīgi par lielāko orķestra sasniegumu šo gadu laikā diriģents Haralds Bārzdiņš uzskata nevis uzvaru kādā konkursā vai skatē, bet iespēju tā dalībniekiem sevi pilnveidot. Bijušie dalībnieki nereti atzīst, ka “Auseklītis” viņiem ir bijis kas vairāk par vienkāršu orķestri – tā bijusi īsta dzīves skola. Zināšanas, kuras iegūtas mēģinājumos, vēlāk noder arī dzīvē. Disciplīna, mīlestība pret mūziku, cieņa pret skolu un valsti – tās ir vērtības, kas tiek koptas orķestrī diriģenta Haralda Bārzdiņa vadībā.
Jauniešu pūtēju orķestra “Auseklītis” kolektīvs un tā mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš priecāsies koncertā redzēt visus pūtēju mūzikas entuziastus un jo īpaši orķestra bijušos dalībniekus!
Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.
Papildu informācija: www.auseklitis.lv